gabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levně
gabionové ploty / opěrné zdi / zpevnění svahu / obklady

Jarní úklid si zaslouží i zahrada

Máte zahradu, na které trávíte celé léto? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak připravit zahradu před začátkem sezóny, abyste si pak mohli letní měsíce užívat plnými doušky a vaše zahrada se stala místem relaxace, setkávání s přáteli a společných chvil s rodinou.

Vrhněte se na jarní úklid

Zahrada dostala přes zimu zabrat. Nejen že veškeré rostliny ležely ladem, ale jinak tomu nebylo ani s vybavením zahrady. Jaro je tak ideální čas, kdy se vrhnout na úklid.

Prořezání stromků a stromů

Nejdříve se vrhněte na přírodu samotnou. Bude potřeba prořezat ovocné stromy a stromky, které na zahradě máte, aby vám přinesly pořádnou úrodu. Odřezané větve pak zpracujte na štípačce. Můžou se později hodit na zatápění v krbu nebo na přiložení do ohně.

Tip: Zatím doma štípačku nemáte? Zjistěte, jaké jsou nejprodávanější štípačky na dřevo, s kterými bude práce raz dva hotová.

Nezapomeňte na pergolu či přístřešek

Chcete si v létě užít příjemné posezení? Pak by takové místo mělo být čisté, aby bylo i na pohled příjemné a jen vám celé léto nepřipomínalo, že je tu ještě práce, kterou je potřeba udělat. Pusťte se proto do úklidu už na jaře. Podlahy nejsnadněji vyčistíte vysokotlakým čističem pořádným proudem vody. Nejhorší nečistoty pak zvládne kartáč s jarovou vodou.

Máte-li podlahu ze dřeva, určitě se vyplatí ji alespoň jednou za dva roky před sezónou obrousit a nalakovat. Zajistíte si její dlouhou životnost.

Zahradní nábytek si taky zaslouží údržbu

Většinu zahradního nábytku je lepší na zimu schovat pod přístřešek. Málokterý materiál totiž vydrží rozmary zimního počasí. Na jaře nábytek omyjte hadříkem. Pro dřevěný nábytek, stejně jako dřevěnou podlahu, platí, že je vhodné je občas přebrousit a nalakovat. Ono nejen zimní počasí, ale i žhnoucí letní slunce dokáže dřevo značně namáhat.

Máte-li u nábytku podsedáky či polštáře na sezení, nezapomeňte se postarat i o ně. Vyprané čisté potahy zajistí dobrý pocit z odvedené práce a umocní letní relaxaci.

Tip: Potřebujete vybrat nový zahradní nábytek nebo jiné věci na zahradu či do domácnosti? Spoustu rad s výběrem najdete na jaktovybrat.cz.

Zahradní dekorace

Ležely zahradní dekorace přes zimu ladem? Pak se na jaře vyplatí je všechny zkontrolovat. Ty, které za to stojí očistit a ty, které dosloužili raději rovnou nahradit novými. Kolikrát jsou to právě zahradní dekorace, které dotvoří celou atmosféru zahrady.

 

Kontakt GABION-SÍTĚ

Gabion-sítě s.r.o.

+420 601 153 075
info@gabion-site.cz


Realizace provádíme po celé ČR.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE a KANCELÁŘ:
Gabion-sítě s.r.o.
Kloboučnická 1735/26
140 00 Praha 4 Nusle
IČ: 03892450
DIČ: CZ03892450

Spisová značka: C267 469 vedená u Městského soudu v Praze.

Napište nám


Vyplňte, prosím, všechny kolonky.
© 2022 Gabion-sítě s.r.o. • článkyTvorba webových stránek - webSEO.cz