gabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levně
gabionové ploty / opěrné zdi / zpevnění svahu / obklady

Jak je na tom váš plot?

Ačkoli je hlavní vizitkou obyvatelů domu jeho fasáda a celkový vzhled, nejde opomíjet ani vzhled plotu. Plot často řešíme až v situaci, kdy hrozí jeho zhroucení nebo je očividně poškozen. Když v ruce držíte nůžky na plota stříháte zeleň na vaší zahradě, možná právě tehdy zaevidujete nedostatky na pletivu nebo nosných sloupcích. Údržba plotu má samozřejmě své opodstatnění. Přesto můžete být postaveni před novou výzvu – realizace úplně nového plotu.

Moderní trendy

Mezi moderní a velmi praktické trendy v oblasti plotů patří takzvané gabionové ploty. Mají úžasnou schopnost izolovat vaše soukromí od hluku z okolí, dodávají pocit bezpečnosti a jsou naprosto bezúdržbové. Tyto drátěné koše plněné kamením disponují navíc nadčasovým designem.

Výhoda takových plotů navíc tkví také v jejich schopnosti zajištění svahů. Máte-li na svém pozemku příkré svahy, které hrozí zhroucením nebo sesunutím, jsou gabiony ideálním řešením. Nerovná místa vyhlubte, umístěte gabion a zahradní válec vám pomůže zarovnat a zpevnit prostor ke gabionu. Díky nim můžete zajímavým způsobem vyřešit členitost zahrady tak, aby zůstala bezpečným a přitom na pohled atraktivním místem.

Kombinujete?

Pokud se rozhodnete pro gabionový plot, můžete zvolit variantu, že kameny budou jen ve spodní části plotu a horní část bude nakombinována se dřevem, kovem nebo i předsazeným živým plotem. Plotové nůžky vám pomohou udržovat správnou výšku i tvar plotu. Kombinace kámen, kov a živé keře či stromky mohou působit stylově.

V posledních letech se navíc hodně dbá na to, aby samotné stavby, ale i přilehlá prostranství disponovala co největším spojením použitých materiálů s přírodou. V praxi to znamená, že můžete na svou zahradu umístit velké množství gabionů, ale zároveň můžete tato místa poskytnout pro růst mnoha sukulentů, plazivých trvalek nebo keřů.

 

Kontakt GABION-SÍTĚ

Gabion-sítě s.r.o.

+420 601 153 075
info@gabion-site.cz


Realizace provádíme po celé ČR.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE a KANCELÁŘ:
Gabion-sítě s.r.o.
Kloboučnická 1735/26
140 00 Praha 4 Nusle
IČ: 03892450
DIČ: CZ03892450

Spisová značka: C267 469 vedená u Městského soudu v Praze.

Napište nám


Vyplňte, prosím, všechny kolonky.
© 2022 Gabion-sítě s.r.o. • článkyTvorba webových stránek - webSEO.cz