gabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levně
gabionové ploty / opěrné zdi / zpevnění svahu / obklady

Dřevěná terasa pro spokojenou relaxaci

Venkovní terasa je skvělým místem pro odpočinek od jara až do podzimu. Aby dřevěná terasa poskytovala více radosti než starostí, je při jejím pořizování důležité správně vybrat materiál i systém montáže.

 

Dřevěnou terasu vybírejte i podle nároků na údržbu a životnost

V dnešní době si můžete vybrat ze široké nabídky dřevin - od běžných evropských až po odolné tropické. Nechcete-li terasu ze dřeva pravidelně každý rok natírat a po pár letech stavět novou, zcela přeskočte ve výběru terasová prkna z našeho smrku, modřínu či borovice a začněte až u odolnějších severských dřevin, jako je severská borovice (nejlépe v úpravě thermo) nebo sibiřský modřín. V těchto případech se totiž jedná o odolnější materiál, který vám poslouží více než 10 let.

Nejdelší životnost pak nabízejí terasy z tropických dřevin, jako je merbau, garapa, padouk, ipe či známý týk, které dokonce ani není nutné ošetřovat ochranným nátěrem pro uchování jejich odolnosti a dlouhé životnosti. Pokud však prkna z těchto dřevin nebudete natírat, musíte počítat se ztrátou její přirozené barevnosti, tzv. zešednutím.Krásně hladká terasa bez třísek a vrutů není nemožný sen

Způsob montáže pak hraje významou úlohu i ve vzhledu a čistotě povrchu dřevěné terasy. Zatímco méně stabilní dřeviny musíte upevňovat klasicky přišroubování skrz terasové prkno do hranolu a narušujete tak jeho povrch, u dřevin s vyšší stabilitou můžete zvolit i systémy se skrytým uchycením. U těch není povrch prken narušen vruty a nehrozí tedy ani vznik třísek.

Takovým systémem je například systém zcela skrytého spoje Softline, kdy je uchycení (tzv. klip) schován zcela pod prknem. Nejen, že není vidět. Navíc izoluje terasové prkno od podkladního hranolu a vlhkosti a tím ještě prodlužuje jeho životnost.

 

Terasová prkna Softline z merbau, padouku, ipe či teaku nabízejí krásně hladký povrch bezpečný i pro bosé dětské nožky, elegantní vzhled a dlouhou životnost.

 

Pokud si nebudete jisti s výběrem, neváhejte se poradit s odborníkem.

Kontakt GABION-SÍTĚ

Gabion-sítě s.r.o.

+420 601 153 075
info@gabion-site.cz


Realizace provádíme po celé ČR.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE a KANCELÁŘ:
Gabion-sítě s.r.o.
Kloboučnická 1735/26
140 00 Praha 4 Nusle
IČ: 03892450
DIČ: CZ03892450

Spisová značka: C267 469 vedená u Městského soudu v Praze.

Napište nám


Vyplňte, prosím, všechny kolonky.
© 2022 Gabion-sítě s.r.o. • článkyTvorba webových stránek - webSEO.cz