gabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levně
gabionové ploty / opěrné zdi / zpevnění svahu / obklady

Jak opravit betonovou podlahu

 V betonové podlaze musí být často opraveny drobné nebo velké škody. Může se jednat o poškození související s konstrukcí, jako jsou trhliny při roztahování nebo sušení nebo odlupující se a drobivé skvrny. Při opravě je třeba hledat nejlepší možné spojení mezi plnivem a betonem.

Opravte větší škody

Klasické poškození, které by mělo být vždy opraveno, například těsnění betonové podlahy, ve kterém jsou trhliny. Zatímco úzké praskliny mohou být vyplněny v nezpracovaném stavu, je třeba s nimi manipulovat, velké škody jako jsou velké trhliny nebo otvory je třeba opravit skutečně pečlivě.

Poškozené místo by mělo být ošetřeno kladivem tak, aby všechny vyčnívající a drolivé části byly odděleny. Když je výztuž viditelná, musí být beton zkontrolován proti korozi. Pokud se v betonové podlaze nachází rzi a vlhkost, je nutné provést renovaci betonové podlahy.


 

  1. Označte škody

Nejdříve byste měli najít a označit všechny škody, abyste je mohli opravit najednou. Provedeme odhad objemu každého poškození a zhruba sečteme celkový objem.

  1. Opravte díry / trhliny

Každé poškození berte individuálně. Odstraňte všechny uvolněné betonové části a vysajte prach a písek.

  1. Smíchejte vápennou maltu

Maltu s vápnem míchejte vodou podle pokynů výrobce ve výši odhadovaného celkového objemu. Před vyplněním malty navlhčete každé poškozené místo štětcem.
 

  1. Vyplňte maltu

Maltu zatlačte do poškozené oblasti a několikrát zatlačte dolů, aby z malty unikl vzduch. Malta by měla vyčnívat jeden až dva milimetry nad povrch betonové podlahy.

  1. Srovnání povrchu

Po asi hodinovém sušení se povrch malty vyhladí stěrkou. Pokud se malta již stala příliš tvrdou, pomáhá její navlhčení.

  1. Pravidelně vlhčete

Opravené oblasti udržujte ve vlhkém prostředí několik dní. Pokud se z malty odpařuje příliš mnoho vody příliš rychle, může se zlomit nebo se rozpadat.


 

Beton - nestabilní, přesto odolný stavební materiál

Beton má v sobě určité rozpory. Je tak populární v budovách a při provádění staveb, protože je extrémně odolný a pevnýý. Na druhé straně je beton považován za nestabilní stavební materiál, který reaguje rychle chemicky nebo mechanicky. Aby bylo možné chránit konkrétní betonovou plochu pravidelně, musí být provedena odpovídající opatření. To zahrnuje například utěsnění nebo impregnaci betonu.

Různé příčiny poškození betonu

Výroba betonu však může později způsobit problémy. Pokud například poměr směsi a vody není shodný s betonem, může být konzistence příliš tuhá. Pevný beton však nemůže být nikdy bezpečně zpracován v bednění s vloženými ocelovými výztuhami. Riziko, že tento vzduch je trvale zachycen a nemůže být odstraněn kompresí, vede k vysoké pravděpodobnosti zachycení vzduchu uvnitř směsi.

 

Ohrožen je zejména železobeton

Často dochází k tomu, že ocel není optimálně potažena a může začít vznikat proces oxidace. Určité chemické vlastnosti betonu mohou také způsobit zrezivění výztuže. Pak často dochází k rozpadu betonové části. Příliš vlhký beton však často vede k nutnosti jej opravit. 

Kontakt GABION-SÍTĚ

Gabion-sítě s.r.o.

+420 601 153 075
info@gabion-site.cz


Realizace provádíme po celé ČR.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE a KANCELÁŘ:
Gabion-sítě s.r.o.
Kloboučnická 1735/26
140 00 Praha 4 Nusle
IČ: 03892450
DIČ: CZ03892450

Spisová značka: C267 469 vedená u Městského soudu v Praze.
© 2024 Gabion-sítě s.r.o. • článkyTvorba webových stránek - webSEO.cz