gabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levněgabiony levně
gabionové ploty / opěrné zdi / zpevnění svahu / obklady

Finská sauna pro naše zdraví - saunaproject.cz

 Finský sauna si v naší zemi získává stále větší oblibu, což je zajištěno příjemnou relaxační atmosférou, skvělou příležitostí k odpočinku od každodenních problémů, užíváním klidu. Tento způsob trávení volného času navíc přinese obrovské zdravotní výhody. Saunu znali již dávno naši předkové a považovali tyto lázně za místo nejen pro již zmíněný odpočinek, ale také pro očistu těla a mysli, ale především to bylo místo pro společenské setkávání lidí, což ostatně ve Finsku se dodržuje dodnes.

finské sauny saunaproject.cz

Co můžeme říci o sauně

Historie finské sauny sahá až do doby starého Říma. Navštěvovali ji zejména vážení měšťané a vládci se svými služkami, které měli za úkol je polévat a umývat. V dnešní době Finové navštěvují saunu nejméně jednou týdně. Také můžeme saunu vidět skoro v každém finském domě. Finové věří, že návštěva sauny pomůže nejen uzdravit tělo, ale také očistí duši. Pro začátečníky, kteří si nenašli vhodný typ páry, je velmi příjemné a zajímavé zjistit, co je finská sauna. Málokdo si myslel, že slovo „sauna“ ve finštině neznamená nic jiného než „lázeňský dům“. Popularita tohoto postupu keltských národů se rozšířila po celém světě.

V průběhu času se tradice postupně změnila a dnes chybí názory na to, co by „skutečná finská sauna“ měla být. Klasická kouřová sauna i moderní elektrická však mají v designu společné rysy, které mají jedno společné - odpočinek, vnitřní klid a uvolnění.

Finská sauna - saunaproject.cz

Princip finské sauny spočívá v dokonalém rozehřátí těla, kdy je v místnosti zhruba 80 až 110 stupňů Celsia. Poté je vhodné tělo trochu zchladit v přírodním vodním toku nebo v bazénku či pod sprchou. Samotná budova musí podporovat design sauny. Správně navržená izolace umožňuje udržovat teplo uvnitř sauny a chladit v sousedních místnostech. Vedle sauny by měla být vždy právě již zmíněná sprchová kabina, saunaproject.cz.

Plný odpočinek


Návštěva vany nám poskytne spoustu příjemných zážitků, budeme mít čas si odpočinout.Sauna má blahodárné účinky na naše tělo a je velmi oblíbená i u sportovců. Uvolňuje svalstvo, takže se pak sportovci cítí jako znovuzrození. Proto ji můžeme najít i ve sportovních centrech.

Jako další pozitivum k sauně patří i zvýšená obranyschopnost našeho těla, stejně jako posílení imunity. Lidé, kteří navštěvují saunu pravidelně nebývají tak náchylní k virovým onemocněním a je také vhodná pro astmatiky, revmatiky a jedince, kteří mají problém s lehčím kožním onemocněním, jako je akné. Díky pocení v sauně vyplavujeme z těla škodlivé toxiny, které se v těle nahromadí. Kůže je jemná a vyhlazená.

Postavit si saunu sami nebo s firmou - saunaproject.cz

Pro klid a uvolnění bychom si měli spíš nechat saunu postavit od odborníků, saunaproject.cz, není na tom sice zase tak nic složitého, ale je třeba si uvědomit, že sauna musí být dobře izolovaná, musí mít kvalitní kamna, odvětrávání i vhodný materiál. Jako izolace se používá minerální vata nebo vata čedičová zvaná též kamenná. V poslední době se ale setkáváme s novinkami na trhu a tou jsou PU panely, které mají výbornou tepelnou izolaci. Mají podobné vlastnosti jako klasický polystyren. Co se týká materiálu pro stavbu sauny, je vhodné cedrové, smrkové, osikové či borovicové dřevo. Pokud chceme něco kvalitnějšího a exotičtějšího, můžeme použít abachi, což je africká vrba.

Kontakt GABION-SÍTĚ

Gabion-sítě s.r.o.

+420 601 153 075
info@gabion-site.cz


Realizace provádíme po celé ČR.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE a KANCELÁŘ:
Gabion-sítě s.r.o.
Kloboučnická 1735/26
140 00 Praha 4 Nusle
IČ: 03892450
DIČ: CZ03892450

Spisová značka: C267 469 vedená u Městského soudu v Praze.

Napište nám


Vyplňte, prosím, všechny kolonky.
© 2020 Gabion-sítě s.r.o. • článkyTvorba webových stránek - webSEO.cz